AMMATTILAISET
Suunnittelijat

Tilaa säästävät ratkaisut
Äänenvaimentimet sisältävä Parmair 105 -ilmanvaihtokoneemme on erityisesti suunniteltu vastaamaan talotehtaiden tarpeita. Se voidaan kustannustehokkaasti asentaa esimerkiksi pesuhuoneen alaslaskettuun kattoon ja integroida jo valmiiksi pesuhuonemoduuliin talotehtaalla. Lisäksi matala Parmair 100 voidaan helposti sijoittaa pesutornin päälle.
Helppo ratkaisu saneerauskohteisiin
Olemme kehittäneet laitesovittimet, jotka sopivat lähes kaikkien vanhojen laitteiden kanavistoon suoraan. Tämä tarkoittaa, että hankalia ja kalliita kanavistomuutoksia ei tarvita. Laite voidaan asentaa sovittimen avulla ilman kompromisseja – ratkaisumme on toimiva, kompakti ja tyylikäs.
Maalämpömoduuli
Parmair 100 MAC, 120 MAC ja 150 MAC -laitteiden päälle asennettava vain 316 mm korkea määlämpömoduuli. Kesällä viilennetty Ilma saadaan jaettua tasaisesti eri puolille taloa tuloilmakanavistoa pitkin. Lämmityskaudella moduulia käytetään ilmanvaihdon ulkoilman esilämmittämiseen, jolloin ilmanvaihtolaitteen energiatehokkuus kasvaa ja talvitoimivuus paranee.
Yhteyshenkilöt sunnittelijoille
Ota yhteyttä – löydetään yhdessä ratkaisu!

Iv-koneet alaslaskutilaan
Parmair 105 MAC

Matala iv-kone pesutornin päälle
Parmair 100 MAC

Parmair maalämpömoduuli
Parmair 100 MAC, 120 MAC ja 150 MAC -laitteisiin

Iv-koneet vanhan tilalle

Kaikki iv-koneet

Liesikuvut ja huipparit
Iv-koneiden esitteet ja ohjeet
LOMAKE

